Пошук

Символічне значення рушників-оберегів громади!

Дата: 28.08.2021 19:46
Кількість переглядів: 170

Фото без опису

Витоки народного вишивання сягають сивої давнини і зберігають тісний зв’язок з традиціями народної творчості минулого. Сьогодні вишивання рушників набуває нових якостей і рис сьогодення . У вишитому рушнику яскраво й повно розкривається душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного, заповітні мрії на краще майбутнє  та розповідь про сьогодення.

 

Рушник – у свідомості українського народу наділявся широким спектром знакових властивостей і саме тому він являє собою значне явище духовної культури, будучи етнічним культурним символом України.

 

Рушник є водночас знаком – символом у святах та обрядах. На рушниках орнамент ніколи не містив у собі жодної зайвої лінії, кожна рисочка мала тут своє певне значення. Це – складна мова , що має свою основну причину і призначена не лише для очей, а й для розуму й почуттів.

 

Тож, познайомимося ближче з оберегами Верхньорогачицької громади!

 

 

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА ГРОМАДА

 

Центральна частина рушника вишита у червоно – чорній гамі , характерній для рушників XIX-XX ст..Два півні  - символ Херсонщини, символізують достаток , а калина – красу та благополуччя . Букети квітів – братків характерна вишивка  для нашої  місцевості і є символом розквіту, достатку та міцної родини.

Використана різнобарвна кольорова гама. Зелень – молодість, надія злагода і мир. Жовтий – то колосся, плодовита осінь. Синій -  морські  глибини. Чорний – то туга по загиблим, що за землю рідну віддали життя.

Майстриня – Федоришина  Світлана Григорівна.

   

ЗЕЛЕНІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

 

Рушник виконаний в зеленій гамі що символізує єднання з природою та достаток , молодість, надію, злагоду та мир. По ліву сторону зображені державні та народні символи України. По праву сторону колоски пшениці на зеленій ниві та соняшнику – основа трудової діяльності селян.  Це  є гербом села.

Рушник вишито на замовлення.

 

 

 

САМІЙЛІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

 

Даний рушник виконаний в історичній червоно-чорній гамі . Коло в середині орнаменту символізує сонце , божественну енергію , безперервність буття і вічність. В орнамент включені символи весільного рушника, що відтворює думи, почуття, надію і сподівання на щасливу долю.

Майстриня – Дмитрієнко  Маргарита  Іванівна

 

ЧИСТОПІЛЬСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

 

Рушник виконаний у рослинному мотиві . Зображений на ньому виноград символізує щастя , соняшник та колоски пшениці – основа трудової діяльності селян . Увінчують рослинну гілку півні які символізують достаток, перемогу добра над злом. Дві  розгалуженні  «хвильки» виноградної лози , увінчані плодами символізують барвистий сад – виноград, саму людину «вписану» в генетичний контекст роду .

Майстриня - Столковська Тетяна Олександрівна

 

 

ПЕРВОМАЇВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

 

Рушник вишито у червоно – чорній гамі що є традиційним для майстринь Херсонщини.   По - середині орнаменту  восьмигранна зірка з чотирма парними відрогами - це знак Богоматері, символ всепроникної чистої енергії Творення.

 Майстриня – Белінська Марина Леонідівна

 

 

БЕРЕЖАНСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

 

В орнаменті цього рушника переплелися квіти маку – символ множинності, колоски пшениці підкреслюють цінність хліба та волошка символ чистоти та ніжності Соковиті червоні ягоди калини, зібрані в багаті важкі грона, є символом здорового і безсмертного роду. В Україні щедро розшивали рушники, червоними кетягами калини.

Восьмигранні зірочки, символізують чисту  і світлу енергію буття.

Майстриня – Полєжаєва Олександра Сергіївна

 

УШКАЛЬСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

 

Рушник оздоблено кетягами калини, які символізують багатство, красу, материнство. Зелене листя на фоні червоних кольорів – то молодість, надія, злагода та мир. Орнамент хвилястих ліній створює враження динаміки внутрішнього руху.

Майстриня – Антипенко Карина Володимирівна

 

 

Вишиті рушники стануть оберегами своїх старостинських округів та Верхньорогачицької громади.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь