Служба зайнятості розпочала опитування роботодавців для вивчення потреби в кадрах та вдосконалення програм зайнятості.
Державна служба зайнятості започаткувала опитування роботодавців для вивчення поточної та перспективної потреби підприємств у працівниках.
Про це повідомило Міністерство економіки.
Окремо фахівці вивчатимуть готовність бізнесу до залучення кадрів серед ветеранської спільноти, а також створення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених громадян.
Вперше буде досліджуватися ставлення підприємців до найму або повернення на роботу людей пенсійного віку, а також спроможність та бажання працевлаштовувати жінок у професіях, де традиційно переважали чоловіки.
Дослідженням планується охопити понад 50 тис. представників малого, середнього та великого бізнесу, що працюють у різних сферах та мають в структурі до 5 млн працівників.
Залучення роботодавців до цього опитування має ключове значення, оскільки отримані дані допоможуть:
- Зрозуміти кадрові потреби підприємств: Це дозволить краще оцінити ситуацію на ринку праці та прогнозувати майбутні потреби у кадрах.
- Оцінити потребу в гнучких формах організації праці: Виявити попит на дистанційну чи надомну працю, що дозволить зрозуміти зміни на ринку праці, зокрема в контексті сучасної цифровізації і вимог сучасного бізнес-середовища.
- Планувати та адаптувати відповідні програми навчання та підготовки кадрів: Зібрана інформація дасть змогу планувати навчальні програми для підприємств, що сприятиме забезпеченню роботодавців кваліфікованими працівниками, а також розробити навчальні курси в Центрах професійно-технічної освіти ДСЗ відповідно до потреб ринку праці.
- Сприяти післявоєнному відновленню економіки: Отримана інформація дозволить підготувати проєкти для забезпечення відновлення економіки та ринку праці в умовах повоєнної відбудови.
- Оцінити рівень готовності служби до інтеграції в трудовий процес різних соціальних груп, зокрема людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни. Це дозволить визначити наявні перепони, що заважають рівному доступу до працевлаштування, а також визначити, які заходи необхідно запровадити для забезпечення інклюзивного середовища та безбар'єрності.
Опитування триватиме до 31.01.25 року.
Опитування проводиться на онлайн платформі Державної служби зайнятості.
Роботодавців, які беруть участь у дослідженні, отримають персональне посилання для заповнення анкети.