Пошук

Патронат над дитиною — це професійна послуга.

Дата: 26.12.2024 14:42
Кількість переглядів: 18

Фото без опису

424 патронатні родини сьогодні виховують дітей в Україні. Понад третина з них — 164 — створені цьогоріч.

 Такі результати стали можливими завдяки проєкту “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату”, який впроваджується за ініціативи Мінсоцполітики та партнерів і покликаний збільшити кількість патронатних родин у громадах.

Це родини, які приймають на тимчасове виховання дітей, коли батьки не можуть про них піклуватися. Зараз в таких родинах живуть 800 дітей.

 Патронат — це один зі способів зберегти дитині можливість бути в сімейному теплі замість інституційного закладу. Тобто можливість не травмувати ще більше дитину, яка опинилась в кризовій ситуації.

Патронат над дитиною — це професійна послуга. Патронатний вихователь забирає до себе на тимчасове виховання дітей, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах і не можуть про них дбати. А помічник вихователя допомагає доглядати цих дітей. 

Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП.

ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.

Збільшено оплату праці патронатного вихователя. З 1 липня 2024 року патронатні вихователі отримують грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).

Запроваджена оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.

За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховується 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки. 

Розширено коло людей, які можуть бути помічниками вихователів. Помічником зможе бути людина не тільки з-поміж родичів, які мешкають разом з патронатним вихователем. Служба у справах дітей допомагатиме шукати помічника для того, хто вирішив стати патронатним вихователем.

Робота помічника патронатного вихователя оплачується. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя). Розмір оплати становитиме 1 мінімальну зарплату на місяць.

Скорочено терміни початку навчання кандидатів у вихователі і помічники: протягом одного місяця замість двох після отримання направлення. 

До патронатного вихователя можна влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладає орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.

Врегулювали строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина зможе залишатися понад 6 місяців у таких випадках: 

  • на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили;

  • якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

 

Нині в Україні втілюється проєкт із розвитку патронатного виховання в громадах . Його мета — плюс 250 нових патронатних родин за півтора року. Адже патронат — це один зі способів забезпечити кожній дитині зростання в родинному теплі, що б не сталося.

 


« повернутися до розділу «Служба у справах дітей»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь