Проєкт «Безбар’єрні маршрути» - основний проєкт Міністерства розвитку громад та територій на наступні роки.
Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність.Нині чверть українців має проблеми зі здоров’ям, 27 % – хворих рідних, 22 % мають у сім’ях осіб з інвалідністю, 28 % – маленьких дітей.
Основним проєктом Міністерства розвитку громад та територій на наступні роки стане проєкт «Безбар’єрні маршрути». Його реалізовують у семи містах: Рівному, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Тернополі, Бучі та в селищі Опішня Полтавської області.
Мета – забезпечити маломобільним групам можливість самостійно пересуватися населеним пунктом, забезпечити доступ до інфраструктури, комфортне проживання, надати рівні можливості для користування міським простором.
Фізична безбар’єрність – це не лише про безбар’єрність будівель та споруд. Надзвичайно важливо забезпечити доступність інфраструктури вулиць, доріг, зупинок громадського транспорту. Зокрема, у межах проєкту мова йтиме про безбар’єрність таких об’єктів маршруту:
- багатоквартирних будинків, сходів, ліфтів, пандусів;
- дорожно-вуличної мережі – тротуари, дороги, пішохідні зони;
- громадського транспорту та зупинок;
- громадських будівель – ЦНАПів, освітніх, медичних, культурних закладів;
- банківських установ;
- бізнесу – аптек, закладів громадського харчування, культурних закладів, АЗС та інших, які входять до певного маршруту.
Практичні рекомендації щодо реалізації цих змін представлені у виданнях
3 грудня 2020 року Президент України видав Указ про розробку Національної стратегії зі створення безбар'єрного середовища в Україні.
14 квітня 2021 року Кабінет міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року (Стратегію безбар’єрності).
Результат виконання Плану заходів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору у 2023 – 2024 роках наведено в таблиці: http://surl.li/ayelwx