Дії поліції під час реагування на домашнє насильство.
Пам’ятайте, домашнє насильство – не особиста справа, а злочин, який потребує термінового втручання правоохоронців.
Виклик поліції є важливим кроком не лише для захисту життя та здоров’я постраждалих, а й для фіксації випадку домашнього насильства. У подальшому це значно спрощує доступ до спеціалізованої медичної, правничої чи соціальної допомоги.
Відтак, постраждалі можуть отримати направлення на безпечне перебування у притулку та право на представництво своїх інтересів у суді, що гарантується державою безкоштовно.
Звернутися по допомогу у випадку якщо ви постраждали від насильства необхідно, зателефонувавши:
102 - поліція або звернутися особисто до відділу та написати заяву про факт вчинення домашнього насильства.
1547 - гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та насильству стосовно дітей.
0 800 500 335 (стаціонарний телефон)/116 123 (з мобільного телефону) - Національна “гаряча” лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
0 800 500 225 / 116 111(з мобільного телефону) – Національна гаряча лінія для дітей та молоді.
httpss://1547.ukc.gov.ua/ сайт, де можна зареєструватися або анонімно подати інформацію про вчинення насильства, а також відстежити чинний статус і перебіг розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.
0 800 213 100 - Єдиний контакт центр системи безоплатної правової допомоги / +38 (044) 363 10 41 для дзвінків з-за кордону (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
Контакти місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги за посиланням: https://legalaid.gov.ua/tsentry/