Пошук

Як попередити кібернасильство?

Дата: 28.11.2024 09:05
Кількість переглядів: 27

Фото без опису

Кібернасильство – це використання цифрових технологій, зокрема інтернету та соціальних мереж, для переслідування, здійснення агресії, погроз, шантажу чи образ. Це явище стало серйозною проблемою, яка зачіпає дітей, підлітків та дорослих у всьому світі. Незважаючи на те, що онлайн-насильство є віртуальним, воно може завдавати абсолютно реальну шкоду постраждалим.

Аби запобігти кібернасильству або хоча б мінімізувати його вплив, потрібно дотримуватись певних правил поведінки у цифровому просторі. Нижче наведемо кілька важливих кроків та порад, які можуть допомогти зменшити ризик стати постраждалою від кібернасильства.

1. Оберігайте персональну інформацію

- Не діліться особистими даними в інтернеті. Приватна інформація, як-от домашня адреса, номер телефону чи фінансові дані, повинна залишатися конфіденційною.

- Контролюйте налаштування конфіденційності. Більшість соціальних мереж дозволяє налаштовувати видимість профілю та обмежувати, хто може переглядати ваші пости та надсилати повідомлення.

- Будьте обережні з фішингом. Це одна з найпоширеніших форм кібернасильства. Не відкривайте сумнівні посилання та файли, які надходять від невідомих осіб.

2. Розпізнавайте кібернасильство

- Будьте уважні до ознак агресії чи переслідування. Постійні негативні коментарі, повідомлення з погрозами, небажані контакти – це ознаки кібербулінгу чи кіберсталкінгу.

3. Використовуйте інструменти захисту

- Активуйте блокування та фільтри. Більшість платформ мають опції блокування користувачів, які надсилають образливі чи небажані повідомлення. Також використовуйте опцію повідомлення про образливий контент чи підозрілих користувачів.

4. Виховуйте відповідальність у мережі

- Спілкуйтеся в мережі ввічливо. Позитивний приклад онлайн-спілкування може допомогти створити здорове кіберсередовище та мотивувати інших робити те саме.

- Будьте підтримкою для тих, хто піддається кібернасильству. Важливо показати людині, яка стала постраждалою від кібернасильства, що вона не самотня.

5. Зверніться по допомогу та повідомте про інцидент правоохоронні органи. У деяких випадках кібернасильство є правопорушенням, і правоохоронні органи мають відповідні засоби для розслідування та покарання винних.

Куди та як звернутися по допомогу? 

Якщо Ви стикнулися з кібернасильством, обов’язково зверніться по допомогу, щоб убезпечити себе та інших користувачів інтернету. В Україні на постійній основі працюють гарячі лінії, організації, психологи, які допоможуть у випадках кібернасильства.

 

Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді: 116 111 або 0 800 500 225 (цілодобово, безкоштовно).

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу: 116 000.

Урядова «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547.

Гаряча лінія з питань запобігання насильству: 116 123 або 800 500 335.

Центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Поліція за номером 102.

Подати електронне звернення до кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Чат-бот Stop Sexting (якщо шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру).


« повернутися до розділу «Протидія насильству»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь