Як навчатися і зберігати зв’язок з Україною дітям, які перебувають за кордоном, 2024-2025 навчальний рік.
За дослідженням, яке базується на даних Європейської комісії та ООН, за кордоном може перебувати понад 1 мільйон дітей шкільного віку.
Дуже важливо, щоб всі ці діти, а також нові майбутні першокласники продовжували зберігали зв'язок з Україною та здобувати українську освіту.
Відповідно до статті 55 Закону України “Про освіту” батьки мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.
У 2024-2025 навчальному році діти, які перебувають за кордоном, можуть здобувати освіту за такими формами:
- за дистанційною формою з вивченням усіх предметів;
- за дистанційною формою з вивченням лише предметів українознавчого компонента;
- сімейною;
- екстернатною.
Сімейна та екстернатна форма навчання має бути організована у закладі освіти за запитом батьків. Якщо в закладі освіти, де навчається ваша дитина, немає дистанційних класів з вивченням усіх предметів або з вивченням українознавчого компонента - зверніться до директора вашого закладу освіти або до управління освіти. Вони проінформують про заклади освіти, в яких є такі класи.
Якщо здобувач освіти перебуває за кордоном і навчається у школі за місцем перебування, то має право на зарахування оцінок, отриманих за кордоном.
Докладно про все у дописі https://bit.ly/4dxfFk0 .
Якщо у вас виникають запитання щодо форми навчання чи перезарахування оцінок, просимо звертатися до Служби освітнього омбудсмена. Ми допомогли тим, хто до нас звертався, визнати оцінки їхніх дітей, які вони отримали за кордоном. Подати звернення : https://bit.ly/3AxSQ0R .
Офіційний сайт освітнього омбудсмена України.