Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликає підтримати українців, які прагнуть говорити українською, долучившись до забігу “Біжу за мову”.

Дата: 13.08.2024 13:26

18 серпня до Дня Незалежності України Всеукраїнський рух “Єдині” другий рік поспіль організовує забіг “Біжу за мову”.

Час і місце події:

• 18 серпня 2024 року, Національний комплекс “Експоцентр України” (Київ, ВДНГ, 1 павільйон).
  • 18-24 серпня 2024 року, віддалено в будь-якій точці світу.

Мета події – підтримати українців, які перебувають на тимчасово окупованих росіянами територіях та з різних причин не можуть говорити рідною мовою, а також тих, хто боїться помилок чи думає, що вчити українську вже пізно.

Кожен учасник може вибрати для себе комфортну дистанцію: 1 км; 5 км; 10 км. Також до участі запрошуються діти (дитячі дистанції 100 та 500 метрів).

Реєстрація доступна за посиланням: https://yedyni.org/race/

“Закликаю долучитись до події і підтримати українців, які зараз перебувають на тимчасово окупованій території та, окрім усіх жахів війни, переживають ще й мовну дискримінацію. Говорити державною для них смертельно небезпечно, окупанти роблять усе, аби витіснити українську з усіх сфер суспільного життя, навіть з приватного спілкування.

Проте, від початку повномасштабного вторгнення, саме мовний фактор став об’єднавчим. За всі роки Незалежності, сьогодні ми маємо рекордні показники тих, хто спілкується українською і прагне покращувати свої мовні компетенції”, - зазначає Тарас Кремінь.

Уповноважений наголошує на важливості спілкування рідною мовою: “Бути відповідальним громадянином - знати, поважати та послуговуватись державною мовою”.

З правилами забігу можна ознайомитися за посиланням:

Уповноважений із захисту державної мови