Платформа”dovidka.info” Що необхідно знати у випадку ситуації, що містить небезпеку для життя?

Дата: 12.08.2024 11:24

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики України розробили платформу, а саме практичний довідник де можна найти інформацію, як діяти у складних умова та зберегти собі життя.

Метою створення та запуску проєкту dovidka.info є, надання важливої інформації про те, що може зробити кожен із нас у цих складних умовах. Особливо це стосується ситуацій, коли існує пряма загроза життю, а поліція, швидка допомога, рятувальна та інші служби вимушені працювати в екстреному режимі. Він містить практичні поради щодо того, як підготуватися до життя в умовах воєнного стану та як діяти в надзвичайних ситуаціях.

На платформі можна дізнатися, як діяти у випадку таких обставин:

• Як поводитися в умовах загрози замінування;
  • Евакуація та організація прихистків;
  • Як врятуватися від “брудної бомби”, ядерної атаки чи аварії на АЕС;
  • Як діяти, коли окупанти атакують енергетичні станції;
  • Що таке кібербезпека та як забезпечити собі інформаційне поле, що не міститиме загрози для вас;
  • Як діяти у зоні бойових дій;
  • Що робити, коли вас силою вивезли із територій України;
  • Як пережити викрадення та полон;
  • Психологічна підтримка в умовах війни;
  • Як поводитися на окупованих територіях;
  • Підготовку цивільної оборони в умовах облоги;
  • Як діяти під час атаки та застосування хімічної зброї.

Важливими розділом у довідку є “у разі надзвичайної ситуації або війни”, де можна дізнатися основні правила поводження у випадку обстрілів та що необхідно першочергово мати зі собою у випадку евакуації.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики запустив спеціальний бот у Telegram та Viber під назвою Dovidka Info, в якому можна знайти поради щодо того, як підготуватися та як діяти в умовах війни.

Матеріали на всіх ресурсах проєкту dovidka.info підготовлені у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Апаратом Головнокомандувача Збройних сил України та громадськими організаціями.

Ознайомитися детальніше з інформацією Довідника можна за посиланням