ВПО в Україні можуть оформити субсидію на житлово-комунальні послуги.

Дата: 31.07.2024 09:34

Як отримати субсидію на житлово-комунальні послуги внутрішньо переміщеним особам? Для цього потрібно мати певний набір документів.

При підготовці матеріалу використовувалися джерела: пресслужбу Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та урядовий портал.

Внутрішньо переміщені особи, які не зареєстровані (приписані), але фактично проживають у будинку чи квартирі, можуть отримати субсидію на комунальні послуги.

Зазначається, що для цього не потрібно мати договір про оренду. Достатньо лише підтвердити своє проживання довідкою ВПО.

Які документи потрібні для отримання субсидії:

• Заява про призначення субсидії (заява)
  • декларація про доходи та витрати, в якій зазначаються дані про членів родини, які проживають у будинку(декларація)
  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • копія довідки про статус внутрішньо переміщеної особи.

Увага! Заяву про призначення субсидії, а також декларацію про доходи та витрати потрібно подавати у встановленій формі.

Як оформити субсидію онлайн та офлайн?

Оформити субсидію можна особисто. Переселенцям потрібно звернутися до центру надання адміністративних послуг, органів Пенсійного фонду, а також до органів місцевого самоврядування.

Також можна подати заяву на отримання субсидії онлайн через:

• портал "Дія";
  • портал електронних послуг Пенсійного фонду України;
  • мобільний додаток Пенсійного фонду України.

Яка сума допомоги?

Як пояснюють в уряді, розмір субсидії для переселенців залежить від вартості житлово-комунальних послуг та від рівня доходів родини.

Варто додати, що допомога на проживання для ВПО не враховується як дохід для призначення субсидії.