Особи, які несуть відповідальність за складення податкової звітності

Дата: 21.02.2022 12:48

Фото без описуГоловне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, відповідно до статті 47 Податкового кодексу України  несуть:

юридичні особи, резиденти або нерезиденти України, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи. Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить;

фізичні особи − платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом;

податкові агенти.

Умови сьогодення вкотре переконують, що подання звітності в електронному форматі має більше переваг, ніж традиційний спосіб. Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України, законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» без укладення відповідного договору.

Платник податків стає суб'єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог зазначених законів України.

Користуйся перевагами електронного звітування: http://cabinet.tax.gov.ua.