СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА НАТУРАЛЬНА ДОПОМОГА

Дата: 15.12.2021 00:23

СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА НАТУРАЛЬНА ДОПОМОГА

Це комплекс заходів, що проводяться протягом робочого дня надавача соціальної послуги і полягають у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги натуральної допомоги:

- ремонт одягу (дрібний);

- перукарські послуги;

- ремонт взуття;

-косметичне, вологе, генеральне прибирання житла;

- миття, заклеювання вікон;

- побілка стін вапном;

- чищення пічних димоходів;

- забезпечення паливом;

- рубання (розпилювання) дров;

- принесення вугілля, дров;

- обробіток присадибної ділянки;

- косіння трави біля будинку/паркану;

- ремонтні роботи;

- допомога при консервуванні овочів та фруктів;

- організація харчування;

- вимірювання артеріального тиску, уколи, перев’язки ран, допомога в проходженні медичного огляду, супровід хворих до лікарні.

Послугу можуть отримати:

- особа/сім’я, яка належить до вразливих груп населення та/або перебуває у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я тощо

Послуга надається:

- за рахунок бюджетних коштів: особам з інвалідністю I групи, отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб;

- з установленням диференційованої плати: отримувачам соціальних послуг, середньо-місячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

- за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб: отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Документи, необхідні для надання соціальної послуги натуральної допомоги:

- письмова заява громадянина;

- копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

- копія картки платника податків;

- копія пенсійного посвідчення;

- довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

- медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребує в сторонній допомозі;

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

- акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах (за наявності), складений фахівцем із соціальної роботи.

Соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики.

Для надання соціальних послуг  за наявності в особи доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана на запит уповноваженого органу, подаються також довідки/інші документи про доходи.

Місце та строки надання соціальної послуги

Соціальна послуга надається за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома) або у приміщенні надавача соціальної послуги протягом робочого дня.

У разі надання соціальної послуги за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги така послуга може надаватися мультидисциплінарною командою, яка складається не менше ніж із трьох осіб з числа таких працівників: соціальний робітник, перукар, швачка, взуттьовик з ремонту взуття, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, сестра медична.

Соціальна послуга може надаватись постійно, періодично або тимчасово (протягом визначеного у договорі періоду).

Строки надання соціальної послуги узгоджуються з отримувачем соціальної послуги та/або його законним представником та/або уповноваженим представником сім’ї з урахуванням визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги.

Підставою для відмови особі, яка звернулася із заявою, у наданні соціальних послуг є:

- відсутність потреби у соціальній послузі за результатами оцінювання потреб особи;

- невиконання без поважних причин отримувачем соціальної послуги вимог, визначених договором про надання соціальної послуги;

- відмова від отримання соціальної послуги отримувача соціальної послуги та/або його законного представника;

- закінчення строку дії договору про надання соціальної послуги;

-зміна місця проживання/ перебування отримувача соціальної послуги, що унеможливлює надання соціальної послуги;

-виявлення/встановлення недостовірності поданих отримувачем соціальної послуги інформації/документів при зверненні за їх наданням, що унеможливлює подальше надання соціальної послуги.