СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА ДОГЛЯД ВДОМА

Дата: 15.12.2021 00:22

СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА ДОГЛЯД ВДОМА

Це комплекс заходів, що здійснюється за місцем проживання особи, яка потребує догляду (мають ІІІ, ІV,V групи рухової активності), та потребують сторонньої допомоги надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

- допомога у веденні домашнього господарства: придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів;  приготування їжі, косметичне прибирання житла; піднесення вугілля, дров, доставка води з колонки, розчищення снігу; оплата комунальних платежів;

- допомога у само обслуговуван- ні/ догляді: дотримання особистої гігієни;

- допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами;

- надання інформації з питань соціального захисту населення;

- допомога в оформленні документів (оформлення субсидії, пільги).

Послугу можуть отримати:

- особи, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я.

Послуга надається:

- за рахунок бюджетних коштів: особам з інвалідністю I групи, отримувачам соціальних послуг, середньомісячний суку-ний дохід(за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення) яких становить менше двох прожиткових мінімумів  для відповідної категорії осіб;

- з установленням диференційо-ваної плати: отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід (за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення) яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб: отримувачам соціальних послуг, середньомісячний суку-ний дохід (за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення) яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Документи, необхідні для надання соціальної послуги догляд вдома :

-  письмова заява громадянина;

- копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

- копія картки платника податків;

-  копія пенсійного посвідчення;

- копія довідки до акта огляду МСЕК за формою затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю);

- довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

-медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі;

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

- акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах (за наявності), складений фахівцем із соціальної роботи.

Соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики.

Для надання соціальних послуг  за наявності в особи доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана на запит уповноваженого органу, подаються також довідки / інші документи про доходи    ( за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення).

Підставою для відмови особі, яка звернулася із заявою, у наданні соціальних послуг є:

- відсутність потреби осіб/сімей, які належать до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, в соціальних послугах за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї;

- ненадання надавачем тих соціальних послуг, яких потребує особа/сім’я;

- наявність в особи відповідно до медичного висновку медичних протипоказань, перелік яких затверджується МОЗ.

За детальною інформацією звертайтесь  до відділення соціальної допомоги вдома за телефоном: (05545) 5-14-68; 0665131104