У Верхньорогачицькій громаді почали вакцинувати дітей

Дата: 05.11.2021 13:32

Фото без опису4 листопада, у Верхньорогачицькій громаді отримали першу дозу щеплення від коронавірусу діти віком від 12 до 17 років. Всього вакцинувалося 2 дітей, із яких 1 дитина – віком 12-15 років та 1 – 16-17 років.

Як бачимо, осіння хвиля COVID-19 виявилася значно агресивнішою, ніж були усі попередні, і хворіти почали навіть діти.

Наразі серед хворих верхньорогачан є чимало дітей різного віку, а наймолодшому малюку всього сім місяців від народження.

Нагадаємо, що МОЗ України дозволило щеплювати проти COVID-19 дітей віком 12-17 років.

Зробити щеплення можуть усі охочі, але є кілька важливих умов:

• дитина повинна мати всі профілактичні щеплення від інфекційних захворювань (туберкульозу, дифтерії. правця, поліомієліту тощо). Якщо якогось з обов’язкових щеплень нема, дитині повинні його зробити, а тоді через 14 днів зробити щеплення від коронавірусу. Виняток щеплення від грипу, яке не входить до обов’язкових – його можна робити навіть одночасно з вакцинацією від коронавірусу;

• діти можуть вакцинуватися лише в супроводі батьків або опікунів, які підписують інформовану згоду;

• перед щепленням дитину має оглянути сімейний лікар і сказати: можна конкретній дитині вакцинуватися чи ні.

Дітей дозволено щепити вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech, оскільки доведена її безпека та ефективність. Дозування вакцинації для дітей – таке ж саме, як і для дорослих – 0,3 мл. Інтервал між першою і другою дозами – 21-28 діб.