A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Верхньорогачицька громада
Херсонська область, Каховський район

Платник єдиного податку третьої групи здійснює будівництво на власній землі: чи сплачувати земельний податок?

Дата: 06.10.2021 14:52
Кількість переглядів: 35

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує про сплату земельного податку юридичною особою – платником єдиного податку 3-ї групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво.

         Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст. cт. 269, 270 ПКУ).

         Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку 3-ї групи для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)) (п. п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

         Тобто, у разі здійснення будівництва (в тому числі виробничих об’єктів), юридична особа не використовує у господарській діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку.

         Отже, юридична особа – платник єдиного податку 3-ї групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво (у тому числі виробничих об’єктів), сплачує земельний податок на загальних підставах.

         Детальна інформація розміщена в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі у розділі 111.01 ЗІР за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь