Згадаймо Захисників України!

Дата: 28.08.2021 18:25

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, затверджений указом Президента України №621/2019 від 23 серпня 2019 року.

Тож, у цей скорботний день, віддаймо шану всім борцям за волю України і схилімо голови перед їх неоціненним подвигом!

Згадаймо Героїв-земляків, які поклали своє життя за наше майбутнє і мирне сьогодення!

Гузенко Сергій Олександрович («Шериф»)

Дата та місце народження: 16 жовтня 1987 р., с. Павлівка, Верхньорогачицький район, Херсонська область.

Дата та місце загибелі: 4 лютого 2019 р., с. Опитне, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Головний сержант роти.

Підрозділ: 42-й окремий мотопіхотний батальйон (57-а окрема мотопіхотна бригада)

Обставини загибелі: Загинув 4 лютого 2019 року близько 17.00 від кулі снайпера в районі селища Опитне (Піски) Ясинуватського району Донецької області при спробі винести з-під обстрілу пораненого побратима.

Місце поховання: с. Павлівка, Самійлівський старостинський округ, Верхньорогачицька селищна рада, Каховський район, Херсонська область.

Нагороджений медалями "За взірцевість у військовій службі" ІІІ ступеня, "За участь у боях", "За зміцнення обороноздатності", "За незламність духу", "За службу державі", пам'ятним знаком "Іловайськ-2014", пам'ятним знаком "Дебальцеве 2015", нагрудним знаком "57-а окрема мотопіхотна бригада", медаллю "Операція об'єднаних сил. За звитягу та вірність".

Указом Президента України № 50/2020 від 11 лютого 2020 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Трофимов Євген Юрійович («Трофим»)

Дата та місце народження: 12 березня 1993 р., с. Первомаївка, Верхньорогачицький район, Херсонська область.

Дата та місце загибелі: 28 липня 2014 р., с. Дібрівка, Шахтарський район, Донецька область.

Звання: Молодший сержант.

Посада: Сержант з МТЗ.

Підрозділ: 79-а окрема аеромобільна бригада

Обставини загибелі: 28 липня 2014 р. Євген виводив з оточення колону військових, знаходився на першому БТРі. Бойовики з лісосмуги обстріляли колону, в бою Євген загинув від осколкового поранення в шию.

Місце поховання: с. Таврійське, Первомаївський старостинський округ, Верхньорогачицька селищна рада, Каховський район, Херсонська область.

Нагороди: Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 р.,"за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).