У пам'ять про Заслуженого лікаря України на стіні Верхньорогачицької лікарні відкрили меморіальну дошку
Відкриття меморіальної дошки відомому лікарю-педіатру Мартюк Валентині Гаврилівні відбулося напередодні 30-ї річниці Незалежності України, 20 серпня 2021 року, на фасаді Верхньорогачицької лікарні, в якій вона пропрацювала все своє життя.
У заході взяли участь селищний голова Світлана Коротун, заступник селищного голови Дмитро Безрідний, трудові колективи Верхньорогачицької лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги, бувші колеги Мартюк Валентини Гаврилівни.
Ініціаторами встановлення пам'ятного знака стали Верхньорогачицька селищна рада та медики громади.
Зазначимо, Валентина Мартюк 58 років пропрацювала у Верхньорогачицькій лікарні, була Заслуженим лікарем Української РСР, Почесним громадянином смт Верхній Рогачик, першим лікарем-педіатром Верхньорогачицького краю, протягом 1960-2018 років – лікарем-педіатром, завідуючою дитячим відділенням, а у 2003 році нагороджена відзнакою Президента України «Орден Княгині Ольги» ІІІ ступеня.
«Так, судилося, що саме влітку 3 роки тому, перестало битися серце цієї видатної людини, лікаря від Бога…Недарма говорять, що лікар – це не професія, це покликання! І Валентина Гаврилівна довела це своїм життям, життям – присвяченим дітям! Переконана, що зовсім не випадково ми відкриваємо меморіальну дошку Валентини Гаврилівни на фасаді цього медичного закладу. Адже саме в цій лікарні вона пропрацювала від початку трудової діяльності і до останнього свого подиху! Врятувала сотні дитячих життів! Мабуть тому, вона була, є і буде прикладом для всіх своїх колег – як Професіонал з великої літери! Вірю, що Валентину Гаврилівну завжди пам’ятатиме Верхньорогачицька громада! А її жертовність ніколи не забудуть люди!», - підкреслила у своєму виступі Верхньорогачицький селищний голова Світлана Коротун.
Колега лікаря, а нині головний лікар Верхньорогачицького ЦПМС Анатолій Щербак зазначив, що Валентина Мартюк була прикладом для сотень медиків. Саме тому відкриття пам’ятної меморіальної дошки – це свідчення поваги та глибокої вдячності справжньому лікареві від Бога.
На завершення церемонії відкриття меморіальної дошки присутні не могли стримати сліз та поклали до неї квіти.