Найкраще лікування – це завжди профілактика!

Дата: 27.07.2021 11:45

Найкраще лікування – це завжди профілактика!

Саме на цьому наголошує т.в.о. головного лікаря Верхньорогачицького центру первинної медико-санітарної допомоги, сімейний лікар, лікар-педіатр Оксана Мельник, зокрема зазначивши, що 27 липня поточного року Верхньорогачицька громада отримала 275 доз вакцини, із них: 200 – CoronaVac, 45 – Moderna та 30 – Pfizer (для 2 щеплення).

«Наразі в громаді активно триває процес вакцинації. На базі Верхньорогачицького ЦПМСД щоденно працює пункт щеплення в якому наші медики вакцинують всіх бажаючих. Адже держава гарантує кожному пацієнту безкоштовну вакцинацію на первинній ланці медицини. Завершили підготовку та володіють правилами організації і технікою проведення щеплень від гострої респіраторної COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 – 6 осіб (3 лікаря та 3 медичних сестри)», - підкреслила Оксана Миколаївна.

«Уже із завтрашнього дня ми знову розпочнемо вакцинацію місцевого населення. Оскільки, вакцинація – це надважливий крок для боротьби із пандемією коронавірусу. Люди мають розуміти, що найкраще лікування це завжди профілактика!» - додала Оксана Мельник.

Разом із тим Оксана Миколаївна розповіла, що вся вакцина, яка надходить в область та відповідно в громади – якісна і сертифікована.

Так, вакцина СOMIRNATY™ від Пфайзер, виробництва Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія НВ, Бельгія, БайоНТек Менюфекчуринг ГмбХ, Німеччина. Вакцину КОМІРНАТІ вводять внутрішньом’язово, в дельтоподібний м’яз верхньої кінцівки. Пацієнт отримує 2 ін’єкції. Рекомендується отримати другу дозу тієї самої вакцини через 21 день після введення першої, щоб завершити курс вакцинації.

CoronaVac – вакцина виробництва Синовак Лайф Саєнсіз Ко., Лтд., Китай. Ін’єкцію вакцини вводять внутрішньом’язово в частину надпліччя у ділянці дельтоподібного м’яза. Для отримання базового імунітету необхідні дві дози. Другу дозу бажано ввести через 14-28 днів після введення першої дози.

Moderna – вакцина розроблена американським Національним інститутом аллергії і інфекційних захворювань (NIAID), Управлінням по вдосконаленню біомедицинских досліджень (BARDA) та компанією Moderna (США). Курс вакцинації передбачає введення двох окремих доз. Другу дозу потрібно вводити через 4 тижні.

Шановні верхньорогачани, просимо не зволікати та прислухатись до порад медиків!

Щоб зробити щеплення, необхідно записатись у свого сімейного лікаря!

Дорошенко Валентина Володимирівна (сімейний лікар) (066) 37-25-934

Мельник Віталій Васильович (сімейний лікар) (095) 77-63-702

Мельник Оксана Миколаївна (сімейний лікар) (050) 72-92-964

Щербак Анатолій Володимирович (гол. лікар, терапевт) (066) 47-50-656

Пам’ятайте, що запобігти хворобі простіше, ніж її лікувати! Всім здоров’я!