У Верхньорогачицькій громаді сформували пропозиції щодо розподілу у 2021 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла дітям-сиротам

Дата: 16.07.2021 17:15

Так, два дні поспіль, а саме 15-16 липня 2021 року, дане питання розглядалося у Верхньорогачицькй селищній раді.

Спочатку під головуванням селищного голови Світлани Коротун відбулося засідання комісії з питань формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію.

Як повідомила начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Верхньорогачицької селищної ради Олена Ігнатенко наразі на квартирному обліку при виконавчому комітеті селищної ради перебуває 37 осіб, із них: осіб із числа дітей, позбавлених батьківського піклування від 16 до 23 років – 35 та осіб із числа дітей, позбавлених батьківського піклування у віці 23-35 років – 2.

Відповідно до розрахунку, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 року №615 «Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків» та наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 20.05.2021 р. №119 «Про показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України», потреба в коштах для виплати грошової компенсації становить 14413053,20 грн.

Зазначимо, кошти державної субвенції між місцевими бюджетами розподіляє регіональна комісія при Херсонській обласній державній адміністрації за наданими місцевими радами пропозиціями.

Після обговорення вирішено затвердити списки дітей, які перебувають на квартирному обліку виконавчого комітету Верхньорогачицької селищної ради та орієнтовну потребу в коштах на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей,з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб згідно з розрахунком.

Після детального опрацювання питання, під час засідання комісії, його вивчили на виконавчому комітеті Верхньорогачицької селищної ради та прийняли рішення направити рішення місцевого рівня на розгляд регіональної комісії.