Вивчали досвід естонських колег щодо протидії маніпуляціям, фейкам та дезінформації

Дата: 09.07.2021 10:55

5-6 липня в Херсоні відбувся тренінг для представників територіальних громад Херсонщини під назвою «Як звертатися до громади, аби протистояти маніпуляціям, фейкам, дезінформації? Принципи кризових комунікацій».

Двуденний тренінг проходив у рамках проєкту «Протидія дезінформації на півдні та сході Укаїни», який реалізується за підтримки Європейського Союзу фахівцями Українського кризового медіацентру та Естонського центру Східного партнерства.

Від Верхньорогачтцької громади участь у заході взяли – селищний голова Світлана Коротун та спеціаліст з інформаційно-організаційної роботи Олена Михайлова.

Першого дня заняття включали в себе вивчення досвіду естонських територіальних громад.

Так, Катрі Райк, міський голова міста Нарва та Андо Ківіберг, колишній міський голова Вільянді, провідний експерт Естонського центру Східного партнерства поділилися з учасниками досвідом виходу з кризових комунікацій на рівні естонського місцевого самоврядування.

Поради щодо реагування в умовах кризи надав медіаконсультант у сфері стратегічної та кризової комунікації Рауль Ребане.

Крім того, цього ж дня, відбулося практичне заняття – ігротехніка «Як знайти вихід з кризової ситуації», де експерт з кризових комунікацій, СЕО FBN Ukraine, Президентка Win Win Communication Лариса Мудрак навчала присутніх швидко реагувати на кризові ситуації, знаходи оптимальні шляхи їх подолання та відповідно приймати чіткі й виваженні рішення.

Наступного дня, учасники тренінгу зосередилися на питаннях комунікації з представниками ЗМІ.

Навчав основам успішної співпраці посадових осіб та медійників Артур Аукон – журналіст, головний експерт з медіа та журналістики Естонського центру Східного партнерства.

Закріпили здобуті знання на практиці – під час колективних інтерв'ю голів громад Херсонщини та Естонії для журналістів міста й області.