Традиція, що об’єднала навколо історичних та національних цінностей два дружніх народи

Дата: 02.07.2021 20:00

02 липня в селі Бережанка Бережанського старостинського округу Верхньорогачицької селищної ради Каховського району Херсонської області відбулося урочисте свято «У наших прапорах блакить небес, у серці нашім – сила нездоланна», яке було започатковане в 2019 році під час відкриття пам’ятного знаку на честь підписання першого договору між військом Запорозьким та Кримським ханством.

Ініціаторами встановлення пам’ятки стали Віта Сметана (Бережанський сільський голова, нині – староста Бережанського старостинського округу Верхньорогачицької селищної ради) та Олександр Шершень (вчитель історії Чистопільського закладу повної загальної середньої освіти, депутат селищної ради).

Участь у святковому заході взяли: Верхньорогачицький селищний голова Світлана Коротун, заступник селищного голови Дмитро Безрідний, секретар селищної ради Любов Мельник, представник Каховської райдержадміністрації Віталій Биков, старости старостинських округів та жителі Верхньорогачицької громади.

Почесними гостями були – член Меджлісу кримсько-татарського народу, член Всесвітнього конгресу кримських татар Абмеджет Сулейманов, представниця Генічеської райдержадміністрації Ельвіна Османова та представники громади кримсько-татарського народу – Альме Емірсалє, Аліє Бекірова, Ісмєт Челебієв, артисти – Зарема Еміратлі, Хатідже Еміратлі, Рустем Еміратлі, Едем Сейтаблаєв, Аліє Камбурова, Ольга Ульченко, а також творчий колектив – народний ансамбль народного танцю кримських татар «Далгъалар».

Урочиста частина заходу розпочалась із вітального слова Верхньорогачицького селищного голови Світлани Коротун «Рада вітати вас на щедрій Верхньорогачицькій землі на березі могучого Дніпра!», - звернулась до присутніх очільник громади.

«Мені дуже приємно відзначити, що саме ця степова земля об’єднала в одну дружню громаду людей двох національностей: українців та кримських татар. Історично так склалося, що саме на схилах цього урочища дві етнічні спільноти, носії двох різних мов започаткували свої союзницькі відносини, підписавши між собою першу відому міждержавну угоду, а найголовніше в цьому – це мирне сусідство, те чого так бракує сучасній Україні! Тож, щиро вірю, що історична доля та мудрість наших предків стане дороговказом нам та прийдешнім поколінням!» - підкреслила Світлана Іванівна.

Далі відбулось урочисте підняття прапорів – України та кримських татар.

Із вітальними словами та подарунками до учасників заходу також звернулись гості Верхньорогачицького краю – Абмеджет Сулейманов та Ельвіна Османова.

«Нас нікому не здолати, ми – одна родина! Треба завжди пам’ятати: КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА!» - стверджувально звучало з вуст присутніх!

Екскурс в історичне минуле допомогли здійснити Олександр Шершень та його учні – Денис Кучер і Надія Калюжна.

Далі творчі колективи розважали присутніх народними піснями і танцями, які показували всю красу культури двох дружніх народів – українців та кримських татар.

Під час заходу діяла виставка народного мистецтва. Де верхньорогачицькі майстрині демонстрували розмаїття своїх виробів.

В рамках свята також відбулося частування всіх присутніх смачною юшкою, кулішем, смаженою рибою та всілякими смаколиками національної української кухні, що приготували представники старостинських округів Верхньорогачицької громади.