Особливості сплати транспортного податку

Дата: 10.06.2021 08:33

Особливості сплати транспортного податку

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, зобов’язані сплачувати транспортний податок.

Сплачується він за місцем реєстрації об’єктів оподаткування у строки, встановлені п. п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме:

громадянами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Враховуючи, що з 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6000 гривень – об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 2 250 000 гривень.

Згідно з п. п. 267.6.10 п. 267.6 ст. 267 ПКУ громадяни – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

Шановні громадяни, повна та своєчасна сплата місцевих податкових платежів, зокрема транспортного податку, підвищує фінансову спроможність територіальних громад.

Детально ознайомитися з цим та іншими роз’ясненнями з питань оподаткування можна в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщено на вебпорталі ДПС України.