У Верхньорогачицькій громаді відзначили День пам'яті та примирення акцією «Перша хвилина миру»

Дата: 08.05.2021 23:04

8 травня 1945 року набрала чинності капітуляція нацистської Німеччини та завершилася Друга світова війна в Європі.

За традицією першу хвилину миру відзначають запаленням символічного Вогню пам’яті. Такий вогонь запалав сьогодні і у Верхньорогачицькій громаді.

Так, ввечері 8 травня аби вшанувати пам’ять загиблих під час війни земляків, біля Монументу Слави, що в селищі Верхній Рогачик, зібралися десятки небайдужих верхньорогачан та гостей громади, які приєдналися до європейської традиції відзначення Дня пам’яті та примирення проведенням символічної акції «Перша хвилина миру».

З вітальними промовами, перед учасниками акції, виступили Верхньорогачицький селищний голова Світлана Коротун та перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Биков.

«У цей День пам’яті та примирення, всупереч зовнішнім загрозам вірю в людську мудрість, а ще в те, що Україна вистоїть у складній боротьбі так, як це зробили наші славні батьки та діди! Слава захисникам України різних часів! Слава Україні!» - підкреслила у своєму виступі селищний голова Світлана Коротун.

У наступній, тематично-мистецькій частині заходу, звучали пісні, що повертали присутніх у роки воєнного лихоліття.

«Сьогодні день на спогади багатий. Він повний світлих і сумних пісень. Цей день – назавжди переможне свято, навіки це для всіх священний день! Для всіх, хто є живий і пам’ятає. Для всіх, кому набатів вже не чути хвилиною мовчання нагадаємо – про всіх, хто в нашій пам’яті живе» - прозвучало із вуст ведучих.

Завершилася акція встановленням символічних лампадок пам’яті навколо Вічного вогню, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Монументу Слави на якому викарбувані імена земляків-визволителів, що відійшли у вічність!