Про визначення податкової адреси громадянина

Дата: 22.04.2021 13:51

Про визначення податкової адреси громадянина

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Щорічно з 1 січня по 30 квітня в Україні проводиться кампанія декларування доходів громадян. Протягом цього терміну громадяни, які торік отримали доходи, що не були оподатковані, мають подати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою громадянина визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Враховуючи вищевикладене, громадянин, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою. Тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.