Надаєте майно в оренду – задекларуйте доходи!

Дата: 16.04.2021 13:29

Надаєте майно в оренду – задекларуйте доходи!

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу: якщо громадяни надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.

Відповідно до вимог п. п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 та п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, доходи, отримані від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір – 1,5 відсотка. Якщо ж нерухомість орендується громадянином, то відповідні податкові платежі перераховує орендодавець.

Також, оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Нагадаємо, декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подати до 01 травня за місцем своєї податкової адреси в будь-який зручний для них спосіб.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine/ та на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua.