Депутати Верхньорогачицької селищної ради затвердили Програму «Дитяче харчування» на 2021-2025 роки

Дата: 03.03.2021 21:47

Фото без описуТаке рішення ухвалене сьогодні, 3 березня 2021 року, на сесії Верхньорогачицької селищної ради Каховського району Херсонської області.

Як зазначила, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Верхньорогачицької селищної ради Світлана Нестеренко програма «Дитяче харчування» розрахована на 2021-2025 роки з метою дотримання наступності, послідовності в процесі удосконалення системи організації харчування вихованців і учнів освітніх закладів Верхньорогачицької селищної ради.

Наразі, всі заклади дошкільної, загальної середньої освіти селищної ради мають харчоблоки, приміщення їдалень та обідні зали, в яких створені умови для організації гарячого харчування всіх вихованців і школярів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти.

На сьогоднішній день на території Верхньорогачицької селищної ради функціонує 6 закладів дошкільної освіти (189 вихованців), 6 закладів загальної середньої освіти (996 учнів) та 1 заклад  дошкільної, загальної середньої освіти (92 учнів), у складі якого функціонує 1 дошкільний підрозділ (9 вихованців).

Відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Верхньорогачицької селищної ради забезпечуватиме координацію процесу організації харчування, контроль за харчовими нормами і якістю продукції, яка надходитиме до харчоблоків закладів дошкільної, загальної середньої освіти, організацію харчування вихованців закладів дошкільної освіти та безоплатного харчування дітей пільгових категорій.

Так, відповідно до заходів програми, харчування вихованців закладів дошкільної освіти та учнів закладів загальної середньої освіти пільгових категорій та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, здійснюватиметься в обсязі 100% від вартості харчування на день.

У закладах загальної середньої освіти за кошти бюджету селищної ради організовуватиметься харчування учнів 1-11 класів з числа:

- дітей – сиріт;

- дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (учні 1-4 класів);

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;

- дітей внутрішньо переміщених осіб.

У закладах дошкільної освіти за кошти селищного бюджету організовуватиметься харчування для:

- дітей – сиріт;

- дітей позбавлених батьківського піклування;

- дітей з інвалідністю;

- дітей, із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;

- дітей внутрішньо переміщених осіб.

Для сімей, у яких троє і більше дітей, розмір сплати за  харчування в дошкільному підрозділі зменшується на 50%.