День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Дата: 15.02.2021 08:22

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає
А біль Афгану - на віки
В душі чомусь не замовкає...

Щорічно український народ, підтримуючи зв’язок поколінь, віддає глибоку шану солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам і службовцям, які пройшли вогняне горнило бойових дій у Республіці Афганістан та інших «гарячих точках» планети. Вже 32 роки минуло з того часу, як останні радянські солдати залишили територію Афганістану.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу. Серед яких і Верхньорогачицькі земляки – Едуард Іванченко та Сергій Кольцов.

Летіли на Україну чорні тюльпани, несучи на бортах тисячі наших хлопців, які загинули в боях, які померли від ран та контузій. Сивіли від горя батьки й матері ховаючи своїх дітей, сиротіли діти, вдовами ставали жінки у мирний час. Україна втратила близько 4 тисяч молодих хлопців, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 залишилось у полоні або пропали безвісті.

Тривала афганська війна жорстоко зачепила всіх її учасників. Це незагоєна рана, невідступний біль, порожнеча в серцях батьків і дітей. За хоробрість, сумлінне виконання військової присяги, надійність і благородство їм щиро вдячні народи. В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.