Заходи з нагоди 77-ї річниці визволення селища

Дата: 08.02.2021 08:42

77 років тому, наше селище  було звільнене від німецько-фашистських загарбників. І з того часу цей день став пам’ятним для Верхнього Рогачика, сьогодні ми віддаємо шану воїнам, які боронили нашу рідну Батьківщину, наше рідне селище.

Два з половиною роки гриміли запеклі бої, проливалась кров наших героїчних земляків. Війська 4-го Українського фронту, взаємодіючи із 3 Українським фронтом, зламали  оборону противника і 6 лютого 1944 року визволили Верхній Рогачик.

З нагоди 77-ї річниці визволення селища від фашистських загарбників відбулось покладання квітів активом Верхньорогачицької селищної ради разом із старостами старостинських округів до Монументу слави та братське кладовище.

Під час заходу присутні знову і знову поринали спогадами у ті далекі, але такі страшні часи. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто, нехтуючи смертю, боровся за нашу свободу ціною власного життя.

За перемогу над фашизмом наш народ заплатив неймовірно високу ціну – тисячі загиблих, поранених та ненароджених. Дякуємо тим, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та допомагав піднімати Україну з руїн. Згадуємо всіх, чиє життя забрала та страшна війна.

Давно загоїлись рани, зрівнялись окопи, але людська пам'ять знову і знову повертається до минулого. Ця сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті українського народу.